LELBP Vācijas apgabala dievkalpojums Aizvesto piemiņas dienā un pieminot Lommeles brāļu kapsētā guldītos latvju karavīrus

Mīļās māsas, mīļie brāļi, mīļie latvieši!
Rīt, 2021. gada 14. jūnijā aprit 80 gadu kopš Padomju Savienība pēc Latvijas okupācijas uzsāka pirmās masu deportācijas.
Savā laikā un arī šodien trimdā, diasporā dzīvojot, ik gadu pieminējām un aizlūdzām par aizvestām tautas māsām un brāļiem, Aizvesto piemiņas dienas dievkalpojumos. Tā nu arī šogad, pieminot 80. gadadienu deportāciju sākumam.
Mums, mūsu mītņu zemēs nav savu kopēju piemiņu, vai svētvietu, un tā pirms, nu jau vairāk par 60 gadiem ik gadu pulcējamies arī Lommeles (Beļģijā) vācu karavīra kapos, kur zemes klēpi guldīti 89 Latvijas tautas piederīgi. Mēs viņu un visu aizvestos ciešanas un nāvi, lai kurā gadā un no kuras vietas tie aizvesti uz jeb kurieni, lai kur tie zemes klēpī guldīti, vai dzimtenē atgriezušies, viņus pieminējām, pieminam, un pieminēsim!
Pateicībā un Jēzus Kristus mīlestībā –
Klāvs Bērziņš
LELBP Vācijas apgabala prāvests

Dievkalpojumā piedalās (iesaistes secībā): Vācijas apgabala prāvests Klāvs Bērziņš, mācītājs Tālis Rēdmanis, diakone Laima Urdze, diakone electa Lilija Tenhagen, diakone Rasma Gundega Ieviņa, mācītāja emerita Gita Putce, mācītāja un vijolniece Dr. Ilze Ķezbere-Härle, mācītājs Rinalds Gulbis, arhibīskaps emeritus Elmārs Ernsts Rozītis, mācītājs Rolands Eimanis, ērģelnieks Ivars Spriņģis.
Video montēja Rinalds Gulbis

Citi Raksti