Trīs jaunu bīskapu konsekrācija Igaunijas Evaņģēliski luteriskajā Baznīcā

Šī gada 23. aprīlī, Jurģu dienā, kas Tallinā izrādījās ļoti sniegota un balta, Tallinas Domā notika triju jaunu Igaunijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas bīskapu konsekrācija. Šajā īpašajā dievkalpojumā bija aicināti piedalīties viesi no Porvo līguma sadraudzības baznīcām apkārt visai Baltijas jūrai — Zviedrijas, Dānijas, Somijas, Latvijas, Vācijas, un no citām sadraudzības Baznīcām, tajā skaitā Ukrainas un Krievijas. Man, prāvestei Ievai Puriņai, bija tas gods šajā visnotaļ krāšņajā pasākumā pārstāvēt mūsu Baznīcu.

Interesanti, ka ekumenisko viesu vidū satikāmies trīs latviešu teoloģes, katra pārstāvot citu Baznīcu un esot citas sievietes bīskapes vai arhibīskapes vietā: Elīza Zikmane pārstāvēja Lielbritānijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas bīskapi, savukārt Zanda Ohff pārstāvēja Ziemeļvācijas Baznīcas bīskapi.

Konsekrācijas dievkalpojums bija prasmīgi organizēts, ar skaistu ērģeļmūziku un meditatīvām ģitāras improvizācijām. Šādi kopīgi svētku brīži stiprina saites starp mūsu Baznīcām un apliecina mūsu tiekšanos uz Baznīcas vienotību visā tās pašreizējā dažādībā. Pēc šī dievkalpojuma Igaunijas ELB tagad ir astoņi bīskapi: arhibīskaps Urmas Vilma, divi arhibīskapi emeritus, jaunie bīskapi Dr. Ove Sanders, Anti Toplāns, Marko Tītus un divi bīskapi emeritus.

LELBP Latvijas apgabala prāveste Ieva Puriņa

Foto: Erik Peinar, Igaunija

Citi Jaunumi