Dieva vārds – katru dienu

Zigmārs Ziemanis

Jēzus saka: Vēl jo vairāk laimīgi ir tie, kas Dieva vārdu dzird un to pilda! (Lk 11:28)
Vispirms es saku Dievam pateicību un slavu, ka arī šodien, kad mūsu valsti skar ierobežojumi un ļoti daudzi cilvēki klātienē nevar piedalīties dievkalpojumā, tomēr mums ir iespēja dzirdēt Dieva vārdus. Mēs tiešām šodien esam priviliģētā situācijā, jo Bībele – Dieva vārds mums ir pieejams vairāk kā jebkad. Ja ne rokas stiepiena attālumā, paņemot to no plaukta, tad kaut vai varam to atrast un lasīt internetā. Ja to negribam, tad varam to klausīties youtube.

Bet te rodas tas svarīgais jautājums – vai cilvēki mūsdienās Dieva vārdus lasa un klausās vairāk? Šeit lai katrs atbild pats. Bet es gribētu norādīt uz šiem Jēzus vārdiem, kad Viņš saka, ka „laimīgi ir tie, kas Dieva vārdu dzird un to pilda.” Neapšaubāmi, cilvēki grib būt laimīgi. Es neesmu sastapis nevienu, kas teiktu: es ļoti vēlos būt nelaimīgs. Parasti gan cilvēki saka, kas mani izraus ārā no bēdām un nelaimes? Tātad, kas mani padarīs laimīgu? Un šeit mums ir atbilde: patiesi laimīgus mūs var padarīt Dieva vārdu dzirdēšana un pildīšana. Bet te vēl ir kāda lieta, uz kuru es vēlos norādīt.

Vārdiņš „pildīt”. Orģināltekstā šis vārdiņš ir ļoti interesants un dziļš. Šī vārda primārā nozīme ir „sargāt”. Tātad varam arī sacīt, ka svētīgi ir tie, kas Dieva vārdu dzird un to sargā. Var arī sacīt: vēro, uzmana, tur sev acu priekšā. Bet Dieva vārds jau pats par sevi nebūtu jāsargā. Šī sargāšana ir vajadzīga mums pašiem. Mums ir jāuzmana sevi, lai Dieva vārds ir mums acu priekšā, – mēs to lasītu ar dziļu vēlmi uzzināt, ko mūsu mīļais Debesu Tēvs mums vēlas pateikt. Šeit vēl es gribētu piebilst – līdzīgi kā mazs bērniņš tad, kad dzird mātes balsi, viņš zina, ka māte ir tuvumā, tā arī mēs, kad dzirdam un lasām Dieva vārdus varam zināt, ka Dievs ir mums tuvumā. Viņš runā uz mums. Mūs uzrunā, pamāca, mierina un iedrošina. Un būt Dieva mīlētam un vadītam nozīmē būt patiesi laimīgam. Tāpēc, mīļie, rūpēsimies par to, lai Dieva vārds būtu mums vienmēr acu priekšā!

Lai pats Dievs uz to mums palīdz!

FOTO: I.Miezis

Citi Jaunumi