Cilmes šūnu donors mazajam Ārendam atrasts!

Dārgie latvieši!

Mums ir labas ziņas sakarā ar mazo 10 mēnešus veco latviešu puisīti, Ārendu Bothma, kuŗš cieš no retas un nesen atklātas asins–imūnsistēmas slimības.  Viņam ir beidzot atradies saskanīgs cilmes šūnu donors!

Tuvāka informācija par donoru pēc likuma ir aizliegta uz kādiem gadiem. Tomēr ticam, ka bija svarīgi iesaistīt etniskās grupas, to starpā latviešu, citu baltu tautu, skandināvu, u.c., jo gan Larisas, gan viņas vīra Emila DNA ir eiropiskas izcelsmes.

Ārenda vecāki augstu novērtē pašaizliedzīgo sadarbību starp latviešu organizācijām, baznīcām, asins donoru bankām un hematologu komandu, kā arī pateicas par Larisas brāļa iesaistīšanos palīdzēšanā Latvijā. 

Larisa pati ir nenogurstoši rīkojusi kampaņas sava dēla Ārenda kā arī citu labā.  Viņa turpinās šo darbu caur masu medijiem, lai veicinātu atbilstoša vecuma cilvēku, pārsvarā jaunākās paaudzes, pieteikšanos būt par donoriem, lai būtu cerības gan latviešu, gan citu etnisko grupu bērniem. Vispasaules hematoloģiskās un cilmju šūnu bankās šīm grupām, īpaši no nesenām imigrantu ģimenēm, ir pārāk maz reprezentācijas. Donors Ārendam bija 1 vienīgais starp 39 miljoniem!

Tagad viņiem jāsarunā, kad vislabāk veikt šīs smagās procedūras (ķīmisko terapiju, tad asins cilmju šūnu vai kaulu smadzeņu transplantāciju) un izplānot ģimenei pārvākšanos bērnu klīniskās slimnīcas tuvumā Vankuverā uz to laiku – kuŗš ilgs vismaz gadu.

Aprakstu par ārstniecības tālāko gaitu un šķēršļiem, kā arī kā turpināt palīdzēt viņiem un citiem, var lasīt Ārenda Instagram lapā @arendagulhas vai Larisas Liepiņas Facebook lapā.

Paldies par jūsu lūgšanām un atbalstu!

Iepriekšējais raksts:
https://www.lelbpasaule.lv/musu-iespeja-palidzet-mazajam-arendam/

Citi Jaunumi