Pasaules Luterāņu Federācijas (PLF) 13. Asambleja. Ceturtā diena

Pēc smagās vakardienas, šodien sākām rītu ar lūgšanām un grēksūdzi, aicinot Svēto Garu dziedināt mūs un šo pasauli. Dziedinoša bija arī Mariana Turski, 97 gadus vecā Lodzas geto un Aušvicas–Birkenavas koncentrācijas nometnes ieslodzītā, uzruna. Dziedinoši un arī reizē atgādinoši, pie kā noved cilvēku naids un ļaunums.

Poļu vēsturnieks un žurnālists Marians Turskis, kurš izdzīvoja holokaustu, uzrunā PLF 13. Asamblejas dalībniekus. Marians Turskis 1942. gadā tika ieslodzīts Lodzas geto, bet vēlāk 1944.–1945. gadā — Aušvicas–Birkenavas koncentrācijas nometnē. Foto: LWF/Albin Hillert

Šodienas plenārsēdes tēma bija “Viens Gars”, tā vijās cauri visiem šodienas pasākumiem. Un Gars arī vienoja vēlēšanu procesu, kurā ar ļoti lielu balsu vairākumu tika ievēlēts gan jauns PLF prezidents: Dānijas baznīcas bīskaps Henriks Stubkers (Henrik Stubkjær), gan jauna PLF padome.

Jaunievēlētais Pasaules Luterāņu federācijas (PLF) prezidents Henriks Stubkjers no Dānijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas, ievēlēts 2023. gada 15. septembrī PLF 13. asamblejā, kas notika Krakovā, Polijā. Foto: LWF/Albin Hillert.

Svētdien dosimies uz dievkalpojumiem vietējās Augsburgas konfesijas baznīcās.

Latvijas apgabala prāveste Ieva Puriņa

Citi Jaunumi