Gājiens par mieru Ukrainā

Aptuveni 100 cilvēku pulcējās Milvoku Sv. Trīsvienības latviešu evaņģēliski luteriskajā baznīcā, lai latviešu un ukraiņu baznīcu vadītāju vadībā dotos gājienā par mieru Ukrainā. 

Ideja par šo gājienu radās nejauši. Māc. Jānis Ginters uzaicināja  ukraiņus uz Pelnu dienas dievkalpojumu. Pēc dievkalpojuma sarunās ar ukraiņu draugiem dr. priekšniekam Andrejam Jungem radās ideja par protesta akciju kopā ar tuvējām baznīcām pret karu Ukrainā.

Cilvēki nāca uz baznīcu ar Ukrainas zili–dzeltenajiem karogiem, citi baznīcā uz vietas izveidoja pašdarinātus plakātus ar uzrakstiem “Beigt karu!”, “Krievija, ārā no Ukrainas!”, “Mēs esam kopā ar Ukrainu” u.c.

Spožā saules gaismā LELBP arhibīskape Lauma Zušēvica uzrunāja pūli no baznīcas pakāpieniem.“Pasaule nav apklususi — paldies Dievam! —, tai nav jākļūst pašapmierinātai, bet arvien līdzjūtīgākai, kad drosmīgā Ukrainas tauta aizstāv zemi, ko mīl, brīvību, no kuras neatteiksies. Mūsu sirdis un lūgšanas ir ar viņiem un ar jums no Milvoki ukraiņu kopienas, gaidot ziņas par saviem ģimenes locekļiem Ukrainā, jo karš turpinās. Mēs lūdzamies par jūsu spēku. Mēs turpināsim būt kopā ar jums un par jums, un mēs ceram, ka brutālie, neprovocētie uzbrukumi jūsu zemei beigsies,” sacīja Zušēvica.

Atskanot baznīcas zvaniem, gājiena dalībniekiem izgāja ielās, nesot Ukrainas karogus un plakātus, aicinot izbeigt karu Ukrainā.

Gunta Lauzuma foto.

Citi Jaunumi